zpět

oshadhi marie noe

Dodavatel pro profesionální i laické aromaterapeuty

Oshadhi je produktová značka německé firmy Ayus, která zahrnuje širokou nabídku vzácných a bio éterických olejů, rostlinných olejů, hydrolátů a aroma produktů, včetně olejové a pěstící přírodní kosmetiky.
Seznámila jsem se s ní v roce 2010 díky Gabrielu Mojaymu na konferenci AČA. Dlouhá léta jsem hledala toho „svého“ dodavatele, který by mi byl blízký svým přístupem, nabízel suroviny v bio kvalitě a kde bych si porozuměla s vedením i na lidské úrovni, což jsem u firmy Ayus našla. Byla jsem proto nadšená, když jsem po osobním pohovoru dostala souhlas od zakladatele a majitele firmy Malteho Hozzela k výhradní distribuci v ČR i na Slovensku.

Kvalita surovin a jejich původ je pro značku Oshadhi na prvním místě, ale stejně důležité jsou pro firmu osobní dlouhodobé vztahy, jak mezi zaměstnanci, importéry a zákazníky, tak samozřejmě s pěstiteli a dodavateli, které motivuje k tradičním a udržitelným metodám pěstování i k šetrnému zpracování surovin a kterým zajišťuje spravedlivou odměnu. Kvalita surovin je standardně ověřována certifikovanými odborníky v laboratořích a dále nezávislými subjekty pro bio certifikaci (Ecocert, Ecocontrol, ICEA). Během třiceti let své existence si firma Ayus vybudovala značné renomé mezi odborníky po celém světě, a to díky svému přístupu a široké nabídce vzácných surovin.

///

malte marie noe

Malte Hozzel sice původně vystudoval světovou literaturu a lingvistiku na univerzitě v Heidelbergu, kde v roce 1979 získal i titul PhD, ovšem srdcem je přírodovědec. Od roku 1972 cestuje po celém světě a zkoumá místní léčivé rostliny a jejich esence. Díky přímému kontaktu s rostlinami, jejich pěstiteli a výrobci esencí a místními léčiteli se z něj stal odborník na kvalitu esencí i na jejich použití. Své zkušenosti a kontakty pak v roce 1990 vložil do firmy Ayus a její produktové řady Oshadhi. Ve svém holistickém přístupu spojuje empirické, etnobotanické, léčitelské a duchovní zkušenosti a vědecké informace – a nejblíže má k ájurvédě. Svůj přístup k využití esencí sdílí na přednáškách a ve svých textech. Pokud umíte anglicky, zde najdete podrobnější info o Maltem i jeho články: https://carrieroflight.blog/dr-malte-hozzel/