zpět

oshadhi marie noe

Oshadhi e-shop / Dodavatel pro profesionály i laické aromaterapeuty

 

UZÁVĚRKA PRO PŘÍJEM INDIVIDUÁLNÍCH OBJEDNÁVEK

Termín nejbližší uzávěrky najdete na stránkách e-shopu. Pokud ještě u nás nejste přihášeni a chcete získat kompletní nabídku, napište nám.

OSHADHI OCHUTNÁVKA

Ochutnávka nabízí možnost blíže se seznámit s našimi éterickými oleji a dalšími produkty. Pouze vlastní nos Vás přesvědčí o kvalitě. Chcete-li se zúčastnit, napište nám.

E-SHOP / FACEBOOK

Běžné éterické oleje a další produkty můžete rovnou nakoupit na našem e-shopu pro maloodběratele. Neváhejte a navštivte jej. A také se k nám můžete přidat na facebooku.

JAK ZÍSKAT OLEJÍČKY OSHADHI

Naše nabídka éterických olejů a absolue je dosti unikátní (téměř 500 druhů), a protože chceme umožnit, aby si každý mohl koupit to, o co má opravdu zájem a nemusel si kupovat „náhražky“, máme trošku jiný systém prodeje... více zde

AROMATERAPIE

Abyste mohli bezpečně využívat darů, které nám prostřednictvím éterických olejů příroda nabízí, je dobré nastudovat si základy bezpečného užití EO a znát účinky jednotlivých esencí. K tomu slouží odborná literatura a kurzy; základní přehled najdete níže pod titulkem Co je aromaterapie. Na stránkách e-shopu máme odkazy na další kurzy v sekci Vzdělávání.

///

CO NABÍZÍME

oshadhi éterické oleje

Specializujeme se na běžné i vzácné éterické oleje a absolue, kterých máme bezmála 500. Většina naší produkce je v bio kvalitě a z tradičních zdrojů. (O kvalitě a způsobu rozlišení zdroje viz níže Kvalita.) Protože chceme dodávat čerstvé zboží, v aktuální nabídce na e-shopu máme jen běžné esence a produkty. Ostatní produkty je lepší si individuálně objednat; každá zásilka je vždy čerstvě plněna, nedostáváte tedy zboží, které leželo skladem.

Synergické směsi Oshadhi jsou směsi čistých EO a absolue, které se míchají pro konkrétní účel – provonění místnosti nebo auta, zlepšení koncentrace, dezinfekci ovzduší, pro relaxaci, pro večery ve dvou, na zklidnění, na zlepšení nálady, apod. Mnohé naše synergie obsahují vzácné esence (růži, neroli, santal, jasmín, osmanthus, helichrysum, apod.) – klienti tak získávají možnost užívat si za zlomek ceny ojedinělých vůní, které by si jednotlivě nemohli pro jejich vysokou cenu dovolit.

Čisté, přírodní hydroláty vzniklé destilací. Někdy se jim říká květové vody. Naše hydroláty jsou bez alkoholu a konzervantů, proto je vhodné je dlouhodobě uchovávat v chladu do 10 stupňů Celsia.

Běžné i neobvyklé rostlinné oleje pro luxusní péči o pleť a masáže. V naší nabídce najdete např. tyto oleje: mandlový, lískový, makadamiový, sezamový, z meruňkových jader, z hroznových jadérek, z vlašských ořechů, nebo dombový, arganový, moringový, šípkový olej a rostlinné tuky: kakaové máslo, karité, kokosový tuk... Máme i takové zvláštnosti jako je olej z chia semínek nebo sacha inchi.

Přírodní olejovou kosmetiku postavenou na recepturách z jojobového oleje a éterických olejů. Do této kategorie spadá např. i směs Královská masáž, kde najdete i vzácný šípkový olej a esence z růže a jasmínu.

Pěstící bio kosmetiku, která obsahuje vzácné rostlinné i éterické oleje a další přírodní látky určené k luxusní péči o pleť.

Aloe Vera gel ze šťávy z Aloe vera zahuštěné xanthanem. Můžete si pořídit buď čistý gel, nebo smíchaný s rostlinnými oleji, hydroláty a éterickými oleji.

Přírodní toaletní vody, kolínské vody a olejové parfémy. Všechny naše přírodní parfémy obsahují čisté éterické oleje rozpuštěné ve vinném alkoholu nebo v jojobě. Neobsahují žádné syntetické látky a ropné produkty.

Pokojové aroma spreje nabízí jednoduché a rychlé osvěžení, dezinfekci a parfemaci interiérů: bytů (včetně koupel a toalet) a vozidel.

Unikátní difuzér do zásuvky nebo zapalovače auta AromaCar s výměnnými polštářky, na které si můžete nakapat svůj oblíbený EO nebo synergickou směs. Bezpečný, plastový, pokojový difuzér Coolair pracující za studena: jednoduchý na použití, žádné čištění, stačí vyměňovat polštářek, na který se kapou esence.

oshadhi marie noe

Ambience – luxusní stolní lampy z bílého alabastru, které slouží i jako aromalampy. Balení obsahuje i alabastrovou a skleněnou mističku, které se položí na lampu, do skleněné mističky se naleje voda a nakapou EO a díky mírnému teplu žárovky se oleje příjemně rozptylují. Hlazený alabastr prozářený žárovkou vydává příjemné zlatavé světlo. Můžete si vybrat z těchto druhů: Lotus (tvar květu lotosu, viz obrázek), Moonlight (tvar luny ve dvou velikostech), Future Light (tvar válce), Chalice (tvar kalichu).

Na výběr z naší nabídky pro běžnou potřebu a použití se můžete podívat na náš e-shop.

INDIVIDUÁLNÍ OBJEDNÁVKY

Jednou měsíčně nabízíme malo- i velko-odběratelům možnost individuálně si objednat z kompletní nabídky, která obsahuje bezmála 500 éterických olejů a absolue, několik desítek ambientních synergických směsí, běžné i neobvyklé rostlinné oleje, hydroláty, přírodní parfémy atd., prostě ccokoli, co Vás zajímá. Jen se u nás musíte zaregistrovat a požádat o zaslání podmíneka kompletní nabídky, kterou Vám zašleme ve formátu PDF.

PRO PROFESIONÁLY

Pokud jste profesionál v oblasti aromaterapie, masér/ka, kosmetička, porodní asistentka atp. využívající éterické oleje ve své praxi nebo majitel/ka obchodu a chcete s námi spolupracovat, napište si o kompletní nabídku + VOC.

PRO KOSMETICKÉ FIRMY

EO, absolue, hydroláty, rostlinné oleje a maceráty jsme schopni dodávat také ve velko-objemových baleních firmám vyrábějícím přírodní kosmetiku, masážní směsi apod. Pošlete nám svou poptávku a my se vám ozveme s cenovou nabídkou.

///

KVALITA

Dodáváme éterické oleje z květin, bylin, keřů, trav a stromů pěstovaných podle zásad ekologického zemědělství, podle tradičních postupů bez použití chemických hnojiv a z divoce rostoucích rostlin. Z necertifikovaných zdrojů vybíráme pouze ty, které projdou naší přísnou kontrolou kvality, jež se určuje stupněm čistoty esence a jemností vůně.

Těší nás, že jsme se pro mnohé stali symbolem kvality a čistoty. A protože je našim cílem trvale přinášet zákazníkům nejvyšší možnou kvalitu, naše esence pravidelně kontrolujeme přímo u pěstitelů a výrobců a také v naší laboratoři.

Všechny naše EO jsou

/ 100% čisté přírodní
/ Bez chemických aditiv
/ Nejsou upravovány ani rekonstituovány

Aby se naši zákazníci lépe orientovali v jednotlivých produktech a správně si vybrali, jsou jednotlivé EO popsány podle těchto kritérií

1. Metoda pěstování rostlin
2. Použité části rostlin
3. Země původu
4. Botanický název
5. Hlavní biochemické složky - chemotyp

Systém značení původu rostlin a způsob pěstování/sběru/zpracování:

c.org. (bio) – z certifikovaného ekologického zemědělství
Rostliny jsou pěstovány bez chemických hnojiv, pesticidů, fungicidů nebo herbicidů. EO je vyroben pomalou vodní nebo parní destilací, aby se zachovalo maximum aktivních ingrediencí a vonných látek; EO se nepřehřívají.

trad. – tradiční způsob pěstování bez použití chemických látek
Podobný postup pěstování a výroby EO jako u certifikované produkce, tedy bez užití chemických hnojiv, pesticidů, fungicidů nebo herbicidů a při destilaci se oleje nevystavují nadměrným teplotám. Nicméně tyto oleje nemají certifikát ani soukromé ani veřejné instituce jako je např. Ecocert. Kultivace a destilace se dělá v souladu s tradičními postupy; obvykle jde o rodinné podniky s dlouholetou tradicí.

wc.org. – divoce/volně rostoucí rostliny s bio certifikátem
Shodné s bio certifikovaným produkty, pouze s tím rozdílem, že rostliny, z nichž se oleje získávají, pochází z volné přírody.

wild – divoce/volně rostoucí rostliny
Takto označené EO se získávají z rostlin, které se obvykle nachází pouze v přirozených lokalitách. Do této kategorie patří např. mnoho jehličnanů a eukalyptů.

sel. – výběrové
Mnoho EO v této kategorii pochází ze zemí, kde ještě nejsou zavedeny bio certifikáty. Neznamená to tedy, že rostliny byly nutně ošetřovány chemicky. Tyto oleje vybíráme na základě našich tradičních standardů kvality pro čistotu a vůni. Některé z takto označených EO jsou levnější, dostupnější variantou k certifikovaným bio EO ze stejného druhu rostliny.

Upozornění:

Protože dodáváme čisté, neředěné esence vysoké kvality, jsou velmi silné v účinku ve srovnání s běžně dostupnými olejíčky. Dávkujte je proto s citem a opatrně.

Obecně doporučujeme kupovat menší balení (5 ml), tím si zajistíte, že EO nebo synergická směs vám vydrží dlouho v dobré kvalitě. Čím více je totiž vzduchu nad hladinou oleje, tím rychleji se kazí.

///

CO JE AROMATERAPIE

Éterické oleje (EO), absolue a rostlinné oleje tvoří základní kameny aromaterapie, která se zabývá jejich využitím pro zkvalitnění života, ať již formou prevence, léčby nebo pro kosmetické účely.

Většina EO se vyrábí destilací, takže se s EO, tak jak je známé dnes, můžeme setkat od doby vynálezu destilace, což se stalo před zhruba 1000 lety. Ale již předtím naši předkové dokázali využít terapeutických účinků rostlin v duchu aromaterapie, rostliny macerovali v oleji a používali k léčebným i kosmetickým účelům. A maceráty se dodnes používají – jistě všichni znáte třezalkový olej.

EO jsou různobarevné tekutiny rozdílné viskosity, které jsou složeny z mnoha chemických látek. Nejčastěji jsou zastoupeny terpeny, alkoholy, fenoly, ketony, aldehydy, oxidy. Tyto látky jsou zodpovědné za účinky EO. Podle konkrétního složení chemických látek a jejich zastoupení víme, jaké účinky každý EO má. Nezáleží ovšem jen na jednotlivých složkách, ale také jejich vzájemné působení (synergie) je velmi důležité v otázce terapeutického účinku.

V moderní době jsou éterické oleje a jejich jednotlivé složky často vědecky zkoumány, aby se zjistilo, jak a na co fungují. Často se potvrdí, že tradiční způsob použití vycházející z empirických zkušeností je velmi blízko, nebo se přímo kryje s vědeckými poznatky. EO se využívají nejen v aromaterapii, ale také v medicíně (prevence a léčba), v potravinářství (aromatizování potravin), v parfumerářství (vůně) a v kosmetickém průmyslu (k ovonění a k terapeutickým účelům).

Terapeutické účinky mají jen 100% čisté, přírodní éterické oleje a absolue. Proto je velmi důležité dbát na jejich kvalitu, čistotu a původ. Naprostá většina EO využívaných v aromaterapii tradičním způsobem je z těla přirozeně vyloučena. Pokud jsou EO aplikovány podle doporučení odborně vzdělaných aromaterapeutů, jsou bezpečné.

Chcete-li dozvědět více, abyste mohli bezpečně užívat EO, kupte si odbornou literaturu, přihlaste se na kurz praktického využití EO anebo si pro začátek přečtěte alespoň podrobnější informace na www.vonavalekarna.org

Aroma-literaturu, která vám pomůže zorientovat se, můžete zakoupit na www.owp.cz

Upozornění:

Texty publikované na těchto stránkách slouží pouze k edukativním účelům. Jako zdroj informací sloužila česká i zahraniční literatura (např. Voňavá lékárna, Vůně života, Vůně pro duši, Essential Oil Safety, ad.), poznámky ze seminářů zejména s Valerii Worwood, Gabrielem Mojayem, Michelem Sommeradem, Rhiannon Harris a internet.

///

HISTORIE FIRMY

malte marie noe

Německou firmu AYUS založil v roce 1990 dr. Malte Hozzel, přírodovědec a učitel, který se o éterické oleje zajímá od roku 1971. Procestoval všechny kontinenty a důvěrně se seznámil s mnoha oblastmi světa, jež jsou domovem léčivých rostlin. Na svých cestách si postupem času vybudoval pevné kontakty s pěstiteli a výrobci éterických olejů a dalšími odborníky v aromatologii. To mu umožňuje sestavovat vybranou kolekci éterických olejů, jež uspokojí požadavky na nejvyšší kvalitu – naleznete je pod obchodním názvem Oshadhi.

Slovo ayus (správně áyus) znamená život a oshadhi znamená léčivá rostlina.

Firma pečlivě dbá na čistotu a původ surovin, z nichž vyrábí své produkty – je to otázka osobní spolupráce s pěstiteli a vzájemného respektu. Dodavatele si vybírá zejména mezi ekologickými pěstiteli a těmi, kteří dodržují tradiční postupy bez použití chemických přípravků; ostatní pěstitele motivuje, aby začali při své práci zohledňovat ekologické nebo tradiční postupy; farmáře podporuje v šetrném zacházení s přírodními zdroji, aby poklady přírody byly zachovány i pro příští generace.
Firma také dbá na co nejvhodnější a nejšetrnější zpracování, skladování, manipulaci a balení svých produktů. Většinu svých produktů balí do kobaltově modrých lahviček a dóz.

Éterické oleje, absolue, květové vody, synergické směsi, toaletní vody, kosmetické přípravky na pleť a další produkty Oshadhi nabízí profesionálům a všem dalším zájemcům o přírodní přípravky v mnoha státech Evropy, v USA, Kanadě, Číně, Japonsku, nebo např. na Tchajwanu. Nyní se alespoň některými produkty mohou potěšit aromaterapeuti a milovníci přírodních vonných esencí i v České republice.

OSHADHI V ČR

Poprvé jsem se s esencemi Oshadhi setkala při přednášce britského aromatrapeuta Gabriela Mojayeho na konferenci, kterou pořádala AČA v Praze na podzim roku 2010. Byla jsem jimi naprosto okouzlena. Když jsem pak prostudovala seznam esencí a výrobků, jež Oshadhi nabízí, bylo mi jasné, že se mi splnil sen – firma totiž nabízí i velmi vzácné esence a absolue, ke kterým se ani profesionální aromaterapeut běžně nedostane a přitom vzhledem ke kvalitě a výjimečnosti za přijatelnou cenu. Navíc díky firemní filosofii mám jistotu, že jde o čisté přírodní produkty výjimečné kvality. Také se mi líbí široká nabídka synergických směsí pro různé příležitosti vhodná pro laiky i profesionály – je to skvělý způsob jak získat směs vzácných vůní, aniž by si člověk musel kupovat jednotlivé drahé esence. A jako třešničku na dortu chápu difuzér do auta Aroma Car, neboť už léta řeším, kam v autě nakapat vonné esence, které by při řízení udržovaly mou bdělou pozornost.
Firemní filosofie postavená na jednoduchosti, kvalitě, čistotě a radosti je mi velmi blízká. Také zodpovědný přístup dr. Hozzela k ekologii, tradici a zachování přírodních zdrojů je hodný obdivu.
Jsem velmi ráda, že nyní budou tyto vzácné dary přírody dostupné i Vám. Věřím, že Vás okouzlí svou delikátní vůní stejně jako mě a Vaší práci a životu dodají další rozměr kvality a prožitku.

Marie Noe