<<<<<

foto Ivan Kuťák

Marie Noe, nakladatelství a vydavatelství
Pod Klaudiánkou 23, 147 00 Praha 4
tel. 777 944 790
e-mail: owp@owp.cz
www.owp.cz

Marie Noe, prodej produktové řady OSHADHI – maloobchod a velkoobchod
výhradní dovoz do ČR a SR
prodej velkoobjemových balení EO, rostlinných olejů, hydrolátů a dalších surovin pro přírodní kosmetiku

Oshadhi.cz, Pod Klaudiánkou 23, 147 00 Praha 4
IČO: 6489 8504, DIČ: CZ6951205448
tel. 777 944 790
e-mail:info@oshadhi.cz
www.oshadhi-shop.cz

 

Marie Noe (Chřibková)

V roce 1997 jsem založila nakladatelství One Woman Press a od té doby se o něj starám. Mým záměrem bylo podporovat kvalitní literaturu psanou ženami, beletrii i non-fiction. Svůj smělý plán jsem mohla realizovat díky tomu, že jsem měla velkou oporu ve svém manželovi Miroslavovi, který mě v mých plánech podporoval, a to i fakticky – od začátku „mé“ knihy graficky upravuje. V letech 2006-2010 jsem utlumila svou činnost, neboť jsem se chtěla věnovat zejména synovi. Od té doby se postupně k vydávání knih vracím. Můj zájem se nyní více zaměřuje na porodní tituly, aromaterapii a ženy v buddhismu. Za 22 let jsem vydala zhruba 70 titulů. Pokud vás zajímají, můžete je prozkoumat na webu nakladatelství www.owp.cz.

Kromě lásky ke knihám mne také postihla vášeň pro vůně, resp. mne okouzlily přírodní éterické oleje. Lásku k nim jsem profesionalizovala absolvováním Institutu aromaterapie (2003-2005), i když k sepsání závěrečné práce jsem se již nedostala (k formální výuce nemám zcela příkladný vztah). Při studiu jsem se ujistila, že přijímat masáž je věc úžasná, ale sama masírovat je možná ještě lepší zážitek. Když jsem studium začínala, vůbec jsem netušila, že se budu někdy aromaterapii opravdu profesionálně věnovat. Byl to koníček a protiváha k mé intelektuální práci. Ale čím více jsem aromaterapii studovala, tím více mě bavila. A to platí dodnes; neustále zjišťuji, že stále vím málo a je toho ještě hodně k prostudování – je to výzkumná cesta na celý život. Kromě teoretického studia si udržuji malou praxi, abych byla v přímém v kontaktu s praktickým využitím a aplikací aromaterapie.

Ráda se o informace dělím, a tak příležitostně pořádám kurzy a semináře. Své poznatky jsem sepsala do příručky Aromaterapie do kapsy, kde každý zájemce o aromaterapii a éterické oleje najde vše, co potřebuje, aby mohl začít bezpečně a poučeně s EO pracovat. Neustále se totiž setkávám s nedostatečným povědomím o možnostech aromaterapie.

Od poloviny devadesátých let, kdy jsem se s aromaterapií setkala poprvé, jsem neustále hledala ty „pravé“ éterické oleje, značku (což vlastně znamená určitou filosofii a záměr, neboť za každou značkou, firmou, je filosofie a záměr, který na člověk ať již vědomě nebo nevědomě působí), která by ve mně rezonovala. Tehdy jsem to ale nevěděla – neuvědomovala jsem si to. Vyzkoušela jsem a používala několik značek, ale nikdy to nebylo úplně ono, vždy tam něco (z mého pohledu) chybělo, a tak jsem různě migrovala. Nakonec si mě „ta pravá“ na jedné konferenci našla sama. Nečekala jsem to, nehledala jsem to, ale musela jsem tuto výzvu přijmout, nešlo jinak, přestože rozum měl spoustu výhrad. Jsem ráda, že jsem tehdy neposlechla svůj rozum, ale intuici. Můj tehdejší stav bych dnes popsala jako zamilování. Postupně jsem zjistila, že s majitelem i vedením firmy máme dosti společného, rozumíme si a respektujeme se nejen v oblasti aromaterapie, ale i v osobní rovině, což je pro mne důležité.

Kromě aromaterapie jsem v roce 2009 absolvovala také kurz lymfatické drenáže, kterou chápu jako úžasnou metodu přirozené a jemné detoxikace těla.

Protože jsem se jeden čas hodně zabývala stravou a různými způsoby stravování – byla jsem deset let vegetariánkou, syn trpěl potravinovými alergiemi – shromažďovala jsem různé informace a rady k výživě. Během rodičovské "dovolené" jsem je pak sepsala do publikace Dobré věci nejsou špatné, Kniha zdravějšího vaření a pečení, protože pro mne byly velmi aktuální a chtěla jsem se o ně podělit i s ostatními, kteří podobně tápali a hledali, jak se vyznat ve spleti různých názorů a protichůdných stravovacích doporučení.

Pro zajímavost musím přiznat, že má první kniha vyšla v roce 2000 v jednom brněnském nakladatelství a byla to příručka Počítač pro ženy.